Tek Kişilik ve Çift Kişilik Karyola Ölçüleri Nedir?

Tek Kişilik ve Çift Kişilik Karyola Ölçüleri Nedir? Argimo

Günün sonunda kendimizi ödüllendirdiğimiz, dinlendiğimiz, uyku ihtiyacımızı giderdiğimiz yatak odası vazgeçinilmez alanımızdır.  Bunun için konfor alanındaki yatak, karyola ya da baza seçimi önem arz etmektedir. O an ve bir sonraki güne hazırlık için iyi dinlenmeyi herkes hak etmektedir. 

Karyolada hem metal hem ahşap olarak seçenek bulunmaktadır. Ahşap olan karyolada kullanılan ağaç, metal olan karyolada ise kullanılan profiller uzun süreli kullanım için sağlam ve kaliteli malzemeye sahip olmalıdır. Metal olan karyolalar ahşap karyolaya istinaden daha çok tercih edilmektedir. Fonksiyonel olması, odalarda daha ferah görüntü yaratması ve eski zamanları yansıtarak vintage bir hava vermesi için ferforje karyola ön plana çıkmaktadır.

Tek kişilik karyolalar genellikle çocuk ve gençler tarafından, çift kişilikler ise hem rahatına düşkün yalnız bireylerin hem de çiftlerin tercih sebebidir.

Son zamanların popüler ürününden olan karyola için akıllarda hangi ölçüyü tercih etmeliyim diye soru oluşmaktadır. Bu yazımızda tek kişilik karyola ve çift kişilik karyola ölçüsünü açıklayacağız.

 

Tek Kişilik Karyola Ölçüsü

En çok tercih edilen ölçü 90x190 cm olmakla birlikte tek kişilik karyola ölçüleri 4 adettir:

  • 90x190 cm
  • 90x200 cm
  • 100x200 cm
  • 120x200 cm’dir.

 

Çift Kişilik Karyola Ölçüsü

Çift kişilik karyolada en çok tercih edilen ölçü 150x200 cm olmakla birlikte ölçüleri ise 5 adettir:

  • 140x190 cm
  • 140x200 cm
  • 150x200 cm
  • 160x200 cm
  • 180x200 cm’dir.

Bebekler için de bebek karyolası artık tercih edilmekte olup bebek karyola ölçüsü 60x120 ve 70x140 cm’dir.

Bonus: Karyola ölçüsü ne ise yatak ölçüsü de aynı olmalıdır. Tek kişilik yatak ölçüleri ve çift kişilik yatak ölçüleri de belirtilen karyola ölçüleri ile aynı olmaktadır.

 

Tek ve çift kişilik olarak tüm ölçülere sahip ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi standartlarında olan, modern tarz ve farklı renk seçenekleri ile karyolalara sitemizden ulaşabilirsiniz!

Sonraki gönderi

Komodin Nedir? Argimo
Metal Karyola Paslanır Mı? Argimo

Yorum yazın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce incelenir.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.