Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1- TARAFLAR

1.1.SATICI:
Ticari Ünvanı: ARGİMO İNTERNET MAĞAZACILIK İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Adresi: KAYSERİ OSB MAH. 13.CAD. NO:24 MELİKGAZİ/KAYSERİ
Telefon: 0352 321 30 75
Fax:0352 321 30 77
E-mail: info@argimo.com

1.2 ALICI:
Adı-Soyadı: ---- ----
Adres:
Telefon: ----
E-posta: ----

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi'nin konusu, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27.11.2014 tarihli Resmi Gazete' de yayınlanmış olan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak, SATICI'nın www.argimo.com alan adına sahip internet sitesi üzerinden oluşturduğu sanal mağazasından ürün/mal satışında bulunması ve işbu Sözleşme' de nitelikleri ve satın alma fiyatı belirtilen ürün/ürünlerin ALICI tarafından elektronik ortamda sipariş edilmek sureti ile satın alınması, satış bedelinin ödenmesi, teslimi ve tarafların diğer hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi ile işbu Sözleşmeden kaynaklanan uyuşmazlıkların çözüm yollarının gösterilmesinden ibarettir.

"ALICI”, "SATICI” nın isim, ünvan, açık adres, telefon ve diğer erişim ve iletişim bilgileri, satışa konu ürünün temel özellikleri, vergiler de dahil olmak üzere satış bedeli, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları ve buna benzer satışa konu ürün ile ilgili bütün ön bilgiler ve "cayma" hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılabileceği, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar ve buna benzer konularda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun biçimde SATICI tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürün siparişi verdiğini iş bu akit hükümlerince kabul ve beyan eder.

www.argimo.com sitesinde mevcut ön bilgilendirme ve ALICI tarafından yapılan alışveriş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU MAL/ÖDEME/GÖNDERİM VE TESLİMAT BİLGİLERİ:

Elektronik ortamda alınan mal/malların türü ve cinsi, adeti, markası/modeli, satış bedeli, ödeme türü, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri, kargo ücreti aşağıda yer aldığı gibidir. Fatura edilecek şahıs ile sözleşmeyi yapan şahısın aynı olması mecburidir. Aşağıda belirtilen bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı ya da eksik olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı ALICI kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluğu ALICI kabul eder.

SATICI gerekli gördüğü durumlarda, ALICI'nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi ve teslimatı durdurma hakkını saklı tutar. SATICI siparişte sorun tespit ettiği durumlarda ALICI'nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden ALICI'ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 7 (yedi) gün süreyle erteler.

3.1 Ürün Adı:
3.2 Ürün Modeli/ Marka:
3.3 Ürün Özellikleri:
3.4 Ürün Ölçüleri:
3.5 Rengi:
3.6 Adedi:
3.7 Satış bedeli (KDV dâhil) :
3.8 Teslimat Bedeli:
3.9 Fatura Adresi
3.10 Ödeme Şekli (taksit sayısı) :
3.11 Teslimat Adresi:
3.12 Teslim Edilecek Kişi:
3.13 Kargo Bedeli:

MADDE 4- SÖZLEŞME TARİHİ VE MÜCBİR NEDENLER

Sözleşme tarihi, ALICI tarafından siparişin verildiği tarih olan --/--/-- tarihidir.

Sözleşmenin imzalandığı tarihte, mevcut olmayan ya da öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen yerine getirmelerini veya bunları zamanında yerine getirmelerini olanaksızlaştıran durumlar, mücbir sebep (terör, savaş, doğal afet, ayaklanma, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza, değişen mevzuat hükümleri ve bunun gibi durumlar) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir.

Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep durumu 30 (otuz) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğmuş olacaktır.

MADDE 5- SATICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

5.1. SATICI, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller hariç noksansız yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

5.2. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler www.argimo.com'dan alışveriş yapamaz. SATICI, ALICI'nın sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak ALICI'nın yaşını yanlış yazmasından dolayı SATICI'ya hiçbir biçimde sorumluluk yüklenemeyecektir.

5.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından www.srgimo.com kesinlikle sorumlu değildir. Buna istinaden SATICI, internet sitesindeki sistemden, tasarımdan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından da sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak ALICI SATICI'dan hak iddiasında bulunamaz.

5.4. www.argimo.com'dan kredi kartı (Visa, MasterCard, American Express vs.), banka havalesi veya teslimatta kargo görevlisine ödeme ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren 3 (üç) iş günü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı, havalenin veya EFT'nin banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

MADDE 6- ALICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

6.1. ALICI, sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir sebepler hariç eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.

6.2. ALICI, sipariş vermekle birlikte iş bu sözleşme hükümlerini ve yükümlülüklerini kabul etmiş sayıldığını ve ayrıca sözleşmede belirtilen ödeme şekline uygun ödemeyi yapacağını kabul ve taahhüt eder.

6.3. ALICI, www.argimo.com internet sitesinden SATICI'nın isim, ünvan, açık adres, telefon ve diğer iletişim ve erişim bilgileri, satışa konu malın temel özellikleri, vergiler de dahil olmak üzere satış bedeli, ödeme sekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve "cayma" hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konularda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun biçimde bilgi sahibi olduğunu bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini kabul ve beyan eder.

6.4. Bir önceki maddeye bağlı olarak ALICI, mal sipariş ve ödeme koşullarının, ürün kullanım talimatlarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.argimo.com sipariş/ödeme/kullanım prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

6.5. ALICI, aldığı ürünü iade etmek istemesi durumunda, teslim aldığı tarihten 3 (üç) gün içinde değiştirme hakkı vardır ancak ne surette olursa olsun ürüne ve ambalajına zarar vermemeyi, iade anında fatura aslını ve irsaliyesini iade etmeyi kabul ve taahhüt eder./p>

MADDE 7- SİPARİŞ/ÖDEME PROSEDÜRÜ

Sipariş:

7.1. Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı (Taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) ALICI tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının posu üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

7.2. Süreçteki herhangi bir aksama durumu veya kredi kartı ile ilgili ortaya çıkabilecek problemler, ALICI'ya sözleşmede belirttiği telefon/faks/e-mail yollarından biri veya bir kaçı kullanılmak sureti ile bildirilir. Gerekirse ALICI'dan bankası ile görüşmesi istenebilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı veya havale ya da EFT'nin SATICI hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır.

7.3. İstisnai olarak haklı bir nedenle sözleşme konusu ürünün tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması ve/veya stok sorunu ile karşılaşılması durumunda ALICI hemen açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirilip onay vermesi durumunda ALICI'ya eşit kalitede ve fiyatta başka bir mal gönderilebilir ya da ALICI'nın arzusu ve seçimi doğrultusunda; fiyat eş değeri yeni başka bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi ya da teslime engel diğer engelin ortadan kalkması beklenebilir ve/veya sipariş iptal edilebilir ve ücret iade edilir.

7.4. Sözleşme konusu malın teslim yükümlülüğünün yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde ALICI bu durumdan haberdar edilerek ödemiş olduğu toplam bedel ve varsa onu borç altına sokan her türlü belge kendisine iade edilerek sözleşme iptal edilir. Böyle bir durumda ALICI'nın SATICI'dan ilave herhangi bir maddi ve manevi zarar talebi olmayacaktır.

Ödeme:

7.5. ALICI tarafından işbu Sözleşme kapsamında sipariş edilen ürünlerin bu Sözleşme ile belirlenen KDV dahil satış bedeli ve teslimat bedeli, işbu Sözleşme ile belirlenen ödeme şekil ve koşullarına uygun olarak ödenecektir.

7.6. ALICI, SATICI’nın internet sitesi üzerinden kredi kartı, EFT, banka havalesi aracılığı ile ödeme yapabilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil kredi kartı hesabından veya havale ile ödemenin tam ve eksiksiz olarak satıcının hesabına ulaştığı zamandır. Havale ile ödemede ALICI kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken Gönderen Bilgileri'nin Fatura Bilgileri ile aynı olması ve sipariş numarasının yazılması gereklidir.

7.7.Yukarıdaki bölümde bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır. Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın inisiyatifindedir. Bankaların ödemeler esnasında sair isimler altında yapacakları kesintilerden SATICI sorumlu değildir.

7.8. Teslimat bedeli, ürünlerin bedeline dahil olmayıp, ALICI'nın ödeyeceği ürünlerin bedeline eklenecek ve ALICI tarafından ürünlerin bedeli, teslimat ücreti ve mevcutsa ek masraflar ile birlikte ödenecektir.

7.9. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması sebebi ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş ürünü en geç 10 (on) gün içinde SATICI'ya göndermesi zorunludur. Bu tür durumlarda nakliye giderleri tümüyle ALICI'ya aittir.

7.10. ALICI kredi kartı ile ödeme yapmayı tercih etmiş ise ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki "Kredi Kartı Sözleşmesi" kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE 8- SEVKİYAT/TESLİMAT PROSEDÜRÜ

Sevkiyat:

8.1. Sipariş onayı mailinin gönderilmesiyle birlikte, ürün/ürünler SATICI'nın anlaşmalı olduğu kargo Şirketine verilir. ALICI tarafından elektronik ortamda siparişi verilen ürünler, SATICI'nın anlaşmalı olduğu nakliye şirketi aracılığıyla, faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak 30 (otuz) günlük yasal süreyi aşmayacak şekilde, ALICI veya ALICI tarafından bildirilen adreste bulunan kişi veya kuruluşa ya da kargo şubesinde teslim edilir, olağanüstü hallerde ve mücbir sebep durumlarında bu süre uzayabilir.

Teslimat:

8.2. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden ve sözleşmenin kurulmasından itibaren en geç 30 (otuz) iş günüdür. ALICI'ya önceden yazılı olarak veya bir sürekli veri taşıyıcısıyla bildirilmek koşuluyla bu süre en fazla 10 (on) iş günü uzatılabilir.

8.2.ÜRÜN, ALICI’dan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

8.3. Ürünler, Kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.

8.4. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı ALICI SATICI'ya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya ALICI'nın yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden SATICI sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine info@mobilyabulsam.com e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

8.5. ALICI, Ürünü kargodan teslim alırken paketin ve içerisindeki ürünün hasarlı olduğunu tespit etmesi durumunda, zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine (kargoyu kabul etmeyerek) tutanak tutulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı ALICI'da vardır. Paket ALICI tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın ALICI'da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda SATICI Müşteri Hizmetlerine iletmeli veya tutanağı info@mobilyabulsam.com e-mail adresine göndermelidir. Bu halde satıcı sorunu giderip en kısa zamanda ALICI’ya geri dönüş yapacaktır.

8.6. ALICI’ nın, SATICI’nın belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile malın gönderilmesini talep etmesi durumunda, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan SATICI sorumlu değildir.

MADDE 9- ÜRÜN İADE VE CAYMA HAKKINA İLİŞKİN PROSEDÜRÜ

9.1. ALICI, Sözleşme konusu ürünlerin kendisine veya bildirdiği adreste bulunan kişiye teslimat tarihinden itibaren 14 (ondört) gün içerisinde ilgili mevzuat uyarınca kendisine tanınan cayma hakkını kullanabilir. ALICI'nın cayma hakkını kullanabilmesi için bu süre içerisinde SATICI'ya yazılı veya müşteri hizmetleri aracılığıyla sözlü olarak bildirimde bulunması gerekir. Ürünlerin 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27.11.2014 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanmış olan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nde belirlenen cayma hakkının kullanılamayacağı ürünlerden olmaması veya mutat kullanım dışında ürünün yeniden satışa sunulmasını engelleyecek nitelikte bir hasara uğramamış olması ve bu şekilde kullanılmamış olması şarttır.

  • Demonte olarak gönderilen ürünlerin kurulumu yapıldığında değişim ve iade kapsamına girmez. Bununla birlikte "ARGİMO"; Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %25'ini özelleştirme/demontaj bedeli olarak alma; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa kargo ücretini geri ödememe ve ürünü geri alabilmemiz için toplam tutarın %5’i kadar iade hizmet bedelini alma hakkını saklı tutar
  • Farklı kumaş kaplaması, ayak rengi, ölçü, köşe yönü değişikliği gibi "ALICI”nın istekleri doğrultusunda Alıcıya özel olarak üretilen modellerde değişim ve iade yapılmaz.
  • Ürünün değişim ve iadesi için; öncelikle ürünün kesinlikle kullanılmaması ve yıpranmaması, eğer küçük ev aletleri gibi elektrikli ürün grubundaysa koruma bandının açılmaması ve yatak, yastık gibi yapısı gereği kişiye özel ürünler olmaması gerekmektedir. Çünkü hijyenik sebeplerden dolayı bu ürünlerin iadesi sağlanamaz.
  • "ALICI” tarafından kurulumu yapılan hatalı ürün, değiştirebilir ya da iade edebilir.

9.2. Satıcı cayma süresi içinde malı ALICI’ya teslim etmişse ALICI, malı ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir; aksi takdirde ALICI cayma hakkını kullanamaz.

9.3. Sipariş öncesinde ALICI'nın talepleri doğrultusunda, üzerinde tadilat, değişiklik ya da ilave yapılmak suretiyle kişiye özel nitelikler kazanan ürünler ile ilgili olarak cayma hakkının kullanılması mümkün değildir.

9.4. ALICI cayma süresi içinde ürünleri, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmadığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu olup, ALICI ürünlerin bedelinde meydana gelen değer azalmasını tazmin etmekle yükümlüdür.

9.5.SATICI, ALICI’nın cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde, varsa malın tüketiciye teslim masrafları da dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri iade eder. ALICI, kredi kartı ile yaptığı ödemelerde iade talebinde bulunması halinde, iadenin nakit olarak yapılmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

9.6. Kredi Kartına İade Prosedürü aşağıda belirtildiği şekildedir:

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya hakem heyeti kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü şu şekildedir:

ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa Banka ALICI’ya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. SATICI bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

Kredi kartına iade, SATICI’nın Banka’ya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

9.7. Havale/EFT Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü aşağıda belirtildiği şekildedir:

Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade; ALICI’dan banka hesap bilgileri istenerek, ALICI’nın belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

9.8. SATICI malı kendisinin geri alacağına dair bir teklifte bulunmadıkça, ALICI cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren on gün içinde malı SATICI’ya ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır.

9.9. Cayma hakkının kullanımına ilişkin ispat yükümlülüğü ALICI’ya aittir.

9.10. İsteğiniz ile size özel olarak üretilen veya üzerinden değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler için cayma hakkı geçerli değildir.

MADDE 10- GENEL HÜKÜMLER

10.1. ALICI, www.mobilyabulsam.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel özelliklerini, ürünün hazırlanarak teslim edilmesine ilişkin ön bilgilendirme formunu okuduğunu, satış fiyatı ve ödeme şekli konusunda bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli onayı verdiğini kabul beyan ve taahhüt eder. ALICI bu sözleşme öncesinde kendisine elektronik ortamda gönderilen Ön Bilgilendirme Formunu okuduğunu ve onayladığı kabul beyan ve taahhüt eder.

10.2. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun, tüketici tarafından seçilen tasarım modelinde ve garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

10.3. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için bu sözleşmenin bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

10.4. SATICI, mücbir sebepler nedeni ile sözleşmede yer alan ürünleri 30 (otuz) günlük yasal süre içerisinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI, siparişin iptal edilmesi, Sözleşme konusu ürünlerin varsa emsali ile değiştirilmesi veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde, ödediği tutar 14 (ondört) gün içerisinde kendisine iade edilir.

10.5. 385 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

MADDE 11- GARANTİ

Kullanma talimatına uygun şekilde kullanılan ve temizliği yapılan ürünler her türlü üretim hatasına karşı belirtilen şartlar dâhilinde 2 ve(veya) 3 yıl üretici/ithalatçı firma garantisi altındadır. Firmaların garanti sorumluluğu yalnızca 6502 sayılı kanun kapsamına giren tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için Türk Ticaret Kanununu hükümleri geçerli olacaktır.

MADDE 12- GİZLİLİK

12.1. ALICI tarafından iş bu sözleşmede yer alan bilgiler ile ödeme yapmak amacı ile SATICI'ya bildirdiği hiçbir bilgi SATICI tarafından 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır.

12.2. SATICI bu bilgileri yalnızca idari/yasal zorunluluğun mevcudiyeti durumunda açıklayabilecektir. Araştırma ehliyeti belgelenmiş her türlü adli soruşturma dahilinde SATICI kendisinden istenen bilgiyi elinde bulunduruyorsa ilgili makamla paylaşabilir.

12.3. Kredi Kartı bilgileri kesinlikle saklanmaz, Kredi Kartı bilgileri yalnızca tahsilat işlemi esnasında ilgili bankalara güvenli bir biçimde iletilerek provizyon alınabilmesi için kullanılır ve provizyon işleminden sonra tüm datalardan silinir.

12.4. ALICI'ya ait e-posta adresi, posta adresi ve telefon gibi bilgiler sadece SATICI tarafından standart ürün teslim ve bilgilendirme prosedürleri için kullanılır. Bazı kampanya bilgileri, yeni ürünler hakkında bilgiler, promosyon bilgileri ALICI'ya gönderilebilir.

MADDE 13- UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İş bu sözleşme sebebi ile ALICI tüm şikayet ve itirazlarını, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun’da ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereğince her yıl belirlenen parasal sınırlar dikkate alınarak, ALICI’nın malı satın aldığı veya ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya ALICI ve SATICI’nın yerleşim Tüketici Mahkemelerine başvurabilir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını eksiksiz kabul etmiş sayılır. --/--/--