Ranza Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ranza Kurulumu Nasıl Yapılır? Argimo

Ranza; küçük yaşam alanlarına sahip ve çok çocuklu ailelerin tercih ettiği hem çocukların eğlenceli vakit geçirdiği hem de yatma eyleminin gerçekliği eşyadır. Öyle ki en kıymetli varlıklarımız çocuklarımız gözümüzün önünde değilken güvende olması ilk isteğimizdir. O yüzden ranza kurulumu sağlıklı bir şekilde yapılmalıdır.  Montaj aşamasında ürünlerin yanında bulunan kurulum kılavuzları yol göstericidir. Kurulum kılavuzu tek tip olmamakla beraber ranza modeline göre değişkenlik göstermektedir.

Güvenlik ve doğru ranza kurulumunun yapılması için kılavuzda yer alan adımları uygulamak, doğru kurulumun yapılmasını sağlayacaktır.

Genel olarak demir ranza kurulumuna bakılacak olursa:

 • Ranza parçalarının kutu içerisinde eksiksiz olduğu kontrol edilmelidir.
 • Kutu içerisinde montajın sağlanması için anahtar tornavida gibi aletlerin yer alıp almadığı kontrol edilmeli yoksa temin edilmelidir.
 • Ranzanın kurulacağı alan düz bir zemine sahip olmalı ve yerleştirileceği alan net olarak belirlenmelidir aksi takdirde kurulum yapıldıktan sonra ranzayı taşımak hayli zor olacaktır.
 • Öncelikle başlıkların montajı yapılmalıdır.
 • Karşılıklı gelecek şekilde 2 başlık, arasında başlıkları sabit tutacak travers (uzun dikdörtgen şeklinde olan) demirinin yerleştirilmesi gerekmekte ve vida elle tutturulmalıdır.
 • Öncelikle vidalı lata demirleri, travers demirinde yer alan boşluklara dengeli olacak şekilde (baş, orta ve son olarak vidalı olanlar) yerleştirilmeli ve vida sıkılmalıdır, geri kalan kısımdaki lata demirleri de yerleştirildikten sonra karyola başlık kısmından vidalar sıkıştırılmalıdır.
 • Diğer karyola içinde aynı işlemler uygulanmalıdır.
 • Ranza merdiveni ve korkuluk için de plastik aparatlar uç kısımlarına sabitlenmelidir. Korkuluk hangi kısma gelecekse doğru karar verilmeli ve dikeç ona göre yerleştirilmelidir. Şimdi geldi 2 karyolayı birleştirip merdivenli ranza haline getirmeye…
 • Karyolanın birine merdiven, diğerine korkuluk sabitlenmelidir.
 • Karyola dikeçlerine plastik aparatları yerleştirildikten sonra karyolalar üst üste konularak ranza formuna getirilmelidir.
 • Ve son işlem olarak lata demirlerinin olduğu kısımları kapatmak için plastik aparatlar lata demirlerinin ucuna gelecek şekilde yerleştirilmelidir.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra iki katlı ranza son kez kontrol etmeli ve vidalar sıkılandığından emin olunmalıdır.
 • Ranzayı kullanıma hazır hale getirmek için ranza ile aynı ölçüde yatak yerleştirilmelidir.

 

Kuruluma son derece dikkat edilmelidir. Kurulum kılavuzuna uyulduğu sürece herhangi bir problem olmayacaktır. Eğer montajı yapamazsanız uzman montaj ekiplerinden destek alabilirsiniz.

 

Argimo’dan aldığınız tüm ranzaların içerisinde kurulum kılavuzu yer almakla birlikte kurulum videolarına da ulaşabilir ve gerek duyulması dahilinde uzman montaj ekibimiz görüntülü destek sağlamaktadır.

Kurulumu son derece basit olan uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ranza modellerine argimo.com ranza kategorisinden ulaşabilirsiniz.

 

Argimo standart ranza kurulum videosu: https://www.youtube.com/watch?v=zCc5la59Wgo&ab_channel=Argimo

 

Argimo yavrulu ranza kurulum videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZTkdZcgoRkI&ab_channel=Argimo

 

Argimo Ranza Kurulum Şeması:

Sonraki gönderi

Yatak Odasına Metalik Dokunuş
Yatak Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler? Argimo

Yorum yazın

Tüm yorumlar yayınlanmadan önce incelenir.

Bu site reCaptcha ile korunuyor. Ayrıca bu site için Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Şartları geçerlidir.